Slovanský svět 10/2020

 

 Zemřel vlastenec a bývalý europoslanec

 Ing. Jaromír Kohlíček, CSc.

 

Po dlouhé nemoci zemřel v neděli 6. prosince 2020 bývalý europoslanec, zastupitel Ústeckého kraje a  člen zastupitelstva v Teplicích Jaromír Kohlíček. Bylo mu 67 let.

Byl absolventem oboru sklo na VŠCHT a pracoval v teplické sklárně, kde se z pozice skláře-technika vypracoval na technického ředitele podniku. Po roce 1989 působil jako ředitel ocelárny.

Jaromír Kohlíček byl český politik, člen Komunistické strany Čech a Moravy, v letech 1998 až 2004 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2004 až 2014 a opět v letech 2016 až 2019 poslanec Evropského parlamentu.

V letošních krajských volbách byl jedním ze čtyř komunistických kandidátů, kteří se dostali do krajského zastupitelstva. V půlce listopadu se z důvodu nemoci omluvil z ustavujícího zasedání, slib měl složit na příštím zasedání zastupitelstva.

 

Jaromír Kohlíček na Slovanském sněmu v Praze v červnu 2018

Jaromír Kohlíček se zúčastňoval většiny akcí pořádaných Všeslovanským výborem a dalšími slovanskými a vlasteneckými organizacemi. V roce 2018 se zúčastnil Slovanského sněmu pořádaného v rámci slavností Slovanská Praha -2018, na němž vystoupil. Téměř každý rok se zúčastňoval písničkářského festivalu „Za mlhou“ na hradě Střekov. Naposledy to bylo v červnu 2019, kdy ještě vystoupil s projevem k účastníkům jako europoslanec.  Krátce poté  složil poslanecký mandát a téměř vzápětí onemocněl.

Byl to skvělý člověk a bude nám moc chybět.

Čest jeho památce!