Slovanský svět 02/2021

Žijeme v Absurdistánu, ale teď už skutečně jde o život

Je důležité si uvědomit, že změny na konci roku 1989 nás vrátily před rok 1948, kdy na prvním místě jsou peníze, na druhém politika a vše ostatní je méně důležité, tedy i zdraví lidu. Pokud jde o zdraví lidu, zde jsou na prvním místě zájmy farmakomafie, které pronikají i do nejvyšších pater státní politiky. Příkladů je jistě mnoho, já si dovolím uvést dva.


První příklad. Lék na koronavirus u nás do konce ledna existoval.

Jakmile před rokem vypukla, tehdy „pouze“ epidemie koronaviru, významný epidemiolog Prof. MUDr. Jiří Beran,  CSc. zahájil úspěšnou léčbu koronavirem postižených osob levným lékem ISOPRINOSINE. Tento lék je běžně dostupný v 70 zemích a v ČSSR byl jako antivirotikum zaregistrován v roce 1971. O výsledcích své léčby Prof. Beran zpracoval vědeckou studii pod názvem:

Isoprinosine a jeho možnosti v prevenci a v léčbě akutní respirační virové infekce včetně COVID-19

Povšimněte si prosím, dvou slov: „prevence“ a „léčba“.

Svoji studii předložil tehdejšímu ministrovi zdravotnictví JUDr. Adamu Vojtěchovi. Studie jej zaujala a slíbil,  že ji nechá posoudit dalšími odborníky a rozhodne o jejím dalším využití. Bohužel Dr. Adam neměl možnost věc dotáhnout do konce, ale postoupil ji premiérovi Babišovi. Pan premiér se osobně setkal s prof. Beranem a poděkoval mu za jeho studii, kterou postoupil k dalšímu vyřízení ministrovi zdravotnictví  MUDr. Blatnému. A výsledek se dostavil velice brzy. Ředitelka SÚKLu Mgr. Irena Storová, vydala absurdní stanovisko "ISOPRINOSINE není registrován pro léčbu COVIDu-19".  A aby bylo prevenci a léčbě COVIDu, ale i ostatních virových onemocnění zabráněno, byl v lednu 2021 vydán zákaz lékařům tento lék předepisovat. A pro jistotu byl tento účinný lék stažen ze všech lékáren v ČR. Tuto proti vlastním občanům směřující nehoráznost si nedovolil učinit žádný jiný stát. Tak se nedivme, že patříme mezi státy s nejvíce nakaženými  COVIDem.  Jen dodávám, že ve většině států je tento lék jako antivirotikum ve volném prodeji.  Jen u nás byl na předpis s doplatkem 129,- Kč. Teď už není vůbec. Ale  zato jsme se dozvěděli, že bude od 21. března 2021 nahrazen pouze v nemocnicích nejmenovaným americkým lékem firmy REGENERON, kterým byl vyléčen exprezident USA Donald Trump. Takže konečně víme, čemu musel ISOPRINOSINE ustoupit. Ale kolik korun bude stát tento zázračný americký lék se nikde nepíše. Pro srovnání uvádím, že americký REMDESIVIR, kterým se COVID léčí, stojí u nás 55.800 Kč, takže můžeme očekávat podobnou  cenu? Těžko říct, ale zcela určitě cena nebude 129 Kč jako u ISOPRINOSINu. Dnes jsou u nás na prvním místě peníze. Proto, jestli chceš žít, tak plať! Podle neověřených zpráv byl ISOPRINOSINE převezen do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně k jeho využití.

To, že americkými předraženými léky nelze zachránit celou populaci, si uvědomuje i český premiér Andrej Babiš. Zřejmě se mu nedaří vrátit zpět do lékáren ISOPRINOSINE, tak vyvíjí úsilí o dovoz a aplikaci jiného levného léku, a to IVERMECTINu z Bulharska. V Brně s ním mají velmi dobré zkušenosti. Tento lék však není schválen EMA (Evropskou lékovou agenturou) a přesto se u nás začal aplikovat. Překážky zase vytváří SÚKL. Pokud jej povolí, tak jen do nemocnic.

 

Pozn.: Groprinosin je polská analogická varianta Isoprinosinu

Druhým příkladem jsou tanečky kolem politické vakcíny

Jestliže existuje lék, který plnil i preventivní funkci, tak proč očkování? Připomínám, vždyť  tu přece jde v první řadě o peníze a ne o zdraví!

«Obecnou vakcínu pro lidstvo s 0,05% úmrtností nepotřebujeme!» prohlásil v prosinci 2020 Prof. Christian Perronne, francouzský lékař a universitní profesor, který byl v r. 2009 vicepresidentem Evropské poradní skupiny odborníků na imunizaci (ETAGE), která radí při evropské politice očkování Světové zdravotnické organizaci. Můj názor je, že mít vakcínu proti takovému onemocnění není věc zbytečná.

A když už tu vakcíny máme, tak si nejprve řekněme, v čem je rozdíl mezi ruskou a západními vakcínami.

Posláním každé vakcíny je dopravit do lidských buněk RNA, což je ribonukleová kyselina, která je jednou z nejdůležitějších molekul v našich buňkách.  (Pozn.: V nedávné minulosti si RNA někdo zaměnil za DNA a začal nás strašit, že vakcína změní naše DNA.)
V tomto jsou vakcíny všech výrobců stejné.

Rozdíl je v nosiči, tedy jakémsi messengerovi, nebo pošťákovi, který bude schopen do našich buněk RNA donést. Zatímco Američané vytvořili  jako nosič speciální umělou lipidovou, tj. tukovou nanočástici, Rusové využili jako nosič  upravený lidský adenovirus, který používají běžně ve všech vakcínách již více než 40 let. Je tedy na rozdíl od amerického nosiče ověřený, bezpečný a bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Prof. Christian Perronne v prosinci 2020 prohlásil: «Nikdy jsem neviděl vakcínu, kterou někdo vyrobí za dva měsíce. Normálně to trvá roky!»

A má pravdu.  Při takových horkých novinkách jsou obavy, z možných neznámých vedlejších účinků, zcela na místě. Je tu riziko spuštění autoimunitních procesů cizorodou lipidovou částicí (roztroušená skleróza, Alzheimer, rakovina) a různých jiných, dnes ještě neznámých, dlouhodobých nepříznivých vlivů na zdraví člověka. Je doslova alarmující, že výrobce Pfizer odmítl převzít odpovědnost za možné nežádoucí účinky svého výrobku.

A proč by měl? Očkování je přece dobrovolné. Rozhodl ses dobrovolně nechat se očkovat, je to tvoje rozhodnutí. A když onemocníš nebo zemřeš? Nikdo za nic neodpovídá. Protože ty ses takto rozhodl dobrovolně.  Ještě horší je, že EMA tyto nedostatečně klinicky prověřené vakcíny registruje! Pochopitelně, že jde o velké peníze jejich výrobců. Zdraví a životy lidí jsou až na posledním místě.

Jeden z nejvlivnějších lékařských časopisů na světě – britsko-nizozemské vydání The Lancet v úterý 2.3. 2021 zveřejnil výsledky třetí fáze klinických studií s ruskou vakcínou „Sputnik V“. Na příkladu více než 20 tisíc dobrovolníků se ukázalo, že ruská vakcína je vyráběna ve vysoké kvalitě. Nezpůsobuje vážné vedlejší účinky a buduje silnou imunitu. Studie „Sputniku V“ ukázaly, že vakcína je účinná z 91,6%. 

Výsledky již vyhodnotila evropská kancelář Světové zdravotnické organizace (WHO). 

Konkurenční výhoda ruské vakcíny není jen v ceně, ale také ve skutečnosti, že u ní neexistují žádné vedlejší účinky podobné těm, které se vyskytují u Pfizeru, který je za mnohem vyšší cenu.

Ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V pozitivně ocenil Anthony Fauci, hlavní americký specialista na infekční nemoci, poradce amerického prezidenta Joe Bidena. „SPUTNIK V má minimální možné vedlejší účinky. Testy provedené v USA s vakcínami Pfizer a Moderna M-RNA prokázaly účinnost mezi 94% a 95% a minimální reaktivitu. Po první dávce se objeví bolesti v paži, které trvají přibližně 24 hodin. Při druhé dávce je reaktivita vyšší. Objeví se o 21 dní později u Pfizeru a o 28 dní později u Moderny. Po jejich druhé dávce se objevují příznaky únavy, bolesti, zimnice a je možná i mírná horečka…“ uvedl epidemiolog. Řekl, že u většiny lidí to trvá asi 24 hodin a pak zmizí.

V současné době použití vakcíny Sputnik V schválilo Rusko, Bělorusko, Argentina, Bolívie, Srbsko, Alžírsko, Palestina, Venezuela, Paraguay, Turkmenistán, Maďarsko, Spojené arabské emiráty, Írán, Guinejská republika, Tunisko, Arménie, Mexiko, Nikaragua, Republika Srbsko (entita Bosny a Hercegoviny), Libanon, Myanmar, Pákistán, Mongolsko, Bahrajn, Černá Hora, Svatý Vincenc a Grenadiny, Kazachstán, Uzbekistán, Gabon, San-Marino, Ghana, Sýrie, Kyrgyzstán, Guyana, Egypt, Honduras, Guatemala, Moldavsko a Slovensko.
Ve středu francouzský prezident Emmanuel Macron připustil používání „Sputniku V“ ve své zemi.

Pro české rusofóbní politiky je to však slabý argument, stejně jako fakt, že v Rusku je v absolutních číslech menší počet nakažených než v ČR, a to díky tomu, že Rusové dodržovali a dodržují racionální a ne nesmyslná hygienická opatření, aplikují léky proti koronaviru ISOPRINOSINE a  TRIAZAVIRIN a k tomu provádějí velmi rychle očkování SPUTNIKem V, a to bez pořadníků a bez vyplňování pro starší lidi obtížně vyplnitelných formulářů.  Život v Rusku se začal vracet do normálu.

Závod s časem vyhrálo Rusko, které má prověřený a spolehlivý nosič, zatímco Američané jej museli vyvíjet, a „neměli čas“ jej ověřit. Přesto EMA zaregistrovala americké vakcíny a s ruskou otálí. Rusko požádalo Evropskou lékovou agenturu (EMA) o registraci Sputniku V dne 25. ledna 2021. Tato informace  byla ve zprávách. Potom následovaly zprávy, že Rusko o registraci nezažádalo. Jde přece o velký business!  A k tomu se připojili i čeští rusofóbní politici. „Přece nebudeme podporovat Rusko!“, prohlásil senátor JUDr. Václav Láska. A k tomu se přidávají i předseda Senátu Vystrčil, ministr zahraničí Petříček, ministr zdravotnictví Blatný, každý s jinou rétorikou. Údiv vyvolává vyjádření ředitelky SÚKLu Mgr. Ireny Storové, že SÚKL nemůže sám registrovat ruskou vakcínu. Tomu je třeba rozumět tak, že ČR ztratila suverenitu a SÚKL je tedy zbytečnou institucí? Na druhé straně neregistrovaný EMA lék americké firmy REGENERON se u nás od 21. března aplikovat bude. Tomu nelze rozumět. A k nesmyslnému tvrzení, že by české zdravotní pojišťovny nemohly proplácet léky neregistrované EMA není už vůbec co dodat.

A co naši bratři Slováci? Před týdnem v Košicích přistálo letadlo s vakcínou Sputnik V. Další zásilky budou pokračovat. Proč čekat na nějaké rozhodnutí EMA, která bude  registraci Sputniku zdržovat? Slováci, stejně jako Maďaři vědí, že tu jde o lidské životy a v takovém případě politické hrátky musejí stranou. Pokud jde o ISOPRINOSINE, vyrábí se na Slovensku a  nejenže nebyl z lékáren stažen, ale naopak se od 1. března rozšířila jeho výroba. Je vidět, že většina slovenských politiků, si na rozdíl od českých váží života svých spoluobčanů.  Ale jednu radu bych pro naše slovenské přátele měl. Podle slov českého ministra zdravotnictví skupina českých vědců vyvinula novou vakcínu proti koronaviru. Pan ministr předá její projekt expertnímu týmu k posouzení. Problém však je v tom, že v ČR ji nemá kdo vyrobit. Češi dnes už neumějí vyrobit ani kvasnice, natož pak léky. Přihlaste se o její výrobu jako zájemci! Pro české vědce bude jistě potěšující, když výroba jejich vakcíny bude probíhat na Slovensku, a ne někde za oceánem.

Máme vůbec šanci se z toho Absurdistánu vymanit?

Zdravých názorů ve společnosti přibývá a zejména v odborných lékařských kruzích.
EMA schválila neprověřené vakcíny do konce r. 2022. Neměla spíše požadovat do konce r. 2022 klinické testy vakcín a teprve potom jednat o jejich registraci? Schválení bezpečné a prověřené ruské vakcíny oddaluje pod falešným tvrzením, že Rusko o její registraci nepožádalo.  Takto velí rozum. Farmaceutičtí lobisté  mají pochopitelně zájmy jiné.

Ze všeho co bylo uvedeno je zřejmé, že EMA hájí zájmy nadnárodní farmakomafie a nikoli potřeby a životy lidí žijících na Evropském kontinentu. Taková instituce  se sama  zasloužila o ztrátu důvěry a podřizovat se jejím rozhodnutím či „nerozhodnutím“ se v jednotlivých státech může rovnat vlastizradě! 

Dnes, v krizových situacích je bohužel stále zřejmější, že model jednotného evropského domu nejenže nefunguje, ale evropské struktury samotným národním státům i občanům škodí. Je k uvážení, zda by jiné politické uskupení nedokázalo lépe, pružněji a efektivněji spravovat věci veřejné ve prospěch národních států i jejich obyvatel.

Nejprve je třeba udělat si pořádek doma.

Česká republika je suverénní stát a právo rozhodnout si ve svých věcech sama, jí nesmí být upíráno! Zvláště když jsou v sázce životy lidí! Proto je nyní třeba neprodleně skončit s politikařením!

Kdo z vysokých státních úředníků je žábou na prameni, a to je obecně známo, musí urychleně odejít. Je třeba, aby na jejich místa nastoupili skuteční odborníci, kteří si budou vědomi své povinnosti sloužit lidu této země.

Je nezbytné okamžitě:

- rozhodování o opatřeních souvisejících s koronavirovou krizí přenést z politických orgánů na      odborné zdravotnické a hygienické instituce a v tomto směru provést příslušné legislativní         kroky;

- vrátit do lékáren ISOPRINOSINE a dát jej do volného prodeje;

- zajistit dovoz IVERMECTINu z Bulharska, urychleně jej schválit SÚKLem a dát do lékáren na      lékařský předpis;

- výše uvedené dva léky aplikovat ihned nejen při zjištění příznaků onemocnění COVIDem, ale i    v případě pozitivního testu;

- zajistit dovoz vakcíny SPUTNIK V z Ruska, urychleně jej schválit SÚKLem a dát       občanům možnost výběru vakcíny pro svoje očkování;

- respektovat princip dobrovolnosti očkování, nikdo nesmí být k vakcinaci nucen a       v důsledku odmítnutí očkování při negativním testu nesmí být nikdo omezen ve výkonu svých    občanských práv a svobod, zejména pak v cestování;       

- odstranit nesmyslnou byrokracii spojenou s vakcinací a nahradit ji jednoduchou registrací    očkovaných osob;

- důsledně dodržovat všechna přijatá hygienická opatření.

 

JUDr. Zdeněk Opatřil

Praha, 7. března 2021