OSLAVUJEME DEN SLOVANSKÉ VZÁJEMNOSTI

V roce 1941 na protifašistické slovanské konferenci v americkém Pitsburku byl 25. červen vyhlášen Dnem Slovanské vzájemnosti. Od roku 1969 je tento svátek velkolepě oslavován na pomezí Běloruska, Ruska a Ukrajiny. Až o 40 let později, v roce 2009 se začal oslavovat na Slovensku v Nitře. Teprve v následujícím roce zavedl Českomoravský slovanský svaz  jeho oslavu na moravsko-slovenském pomezí v Popově nad Vláří. Od roku 2011 jej slavíme navíc v Ústeckém kraji - na hradě Střekov, kde letos na konci června proběhne již 3. ročník Mezinárodního písničkářského festivalu. A od loňského roku jsme jeho oslavu rozšířili do Středočeského kraje. Letos v královském městě Slaný proběhne II.Západoslovanský folklorní festival. 

Naší snahou je, aby se tento svátek postupně slavil ve všech krajích a stal se svátkem celonárodním. Přejeme si, aby se rozšiřoval okruh těch, kteří mezi našimi občany navzájem, mezi našimi občany a národnostními menšinami žijícími v ČR a rovněž mezi ostatními slovanskými národy šíří lásku, přátelství, porozumění a spolupráci.

Věříme, že skuteční vlastenci a stoupenci slovanské myšlenky dají jasně najevo rozsévačům xenofobie, lží, pomluv, zla a nenávisti, že s nimi slušná česká společnost nepočítá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alexandr Gorodnickij opět v Praze

 

Hvězda ruského bardovského nebe se po čtyřech letech vrací do Prahy! 

 

V listopadu 2008 byl sál Ruského střediska vědy a kultury v Praze naplněn k prasknutí. Všichni diváci zpívali s Alexandrem Gorodnickým. Potlesk nebral konce, Gorodnickij přidával stále další a další svoje písničky. Byl to překrásný zážitek. A vy, kterým není ruština cizí, teď máte možnost tyto nádherné chvíle prožít znovu. 

Vstupné je 200,- Kč, pro členy Bard klubu a pro členy ČMSS, kteří mají zaplacené členské příspěvky za rok 2012

je sleva 100,- Kč.

Nezapomeňte si vstupenky včas objednat na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

 

 

 

XIV. Národní krojový ples  Folklorního sdružení ČR  2012